AniGo

AnyoneGo pomáhá handicapovaným zvířatům znovu chodit díky 3D tisku

V rámci nového projektu AniGo (Animals Go) totiž vznikl jedinečný invalidní vozíček pro handicapovaná zvířata vyráběný pomocí 3D tiskárny.

Všichni bohužel nemáme to štěstí pohybovat se bez zábran, tak jak by to chtělo naše srdce. Někdy se život zkomplikuje a slova jako „vyběhnout“ nebo „přeskočit“ tak dostanou rázem nový rozměr. Pokud se do podobné situace dostane člověk, pravděpodobně si obstará invalidní vozík. Jenže co když se to týká zvířat? Díky českému startupu AnyoneGo už známe odpověď i na tuto otázku. V rámci nového projektu AniGo (Animals Go) totiž vznikl jedinečný invalidní vozíček pro handicapovaná zvířata vyráběný pomocí 3D tiskárny.

Prvotní myšlenka vznikla v hlavě průmyslového designéra Jana Jiránka už v roce 2012, konečný produkt však spatřil světlo světa až letos na konferenci 3Dexpo, kde byl vozíček představen jako jedna z novinek.

Před první finální verzí vozíčku celému procesu předcházely rozsáhlé analýzy a konzultace s odborníky, které daly nakonec v roce 2015 vzniknout modelové studii. Tím však celý proces teprve začal. Po tomto mezníku totiž následovalo nekonečné testování funkčnosti jednotlivých dílů a ověřování, a to vše proto, aby vozíčky AniGo splňovaly veškeré požadavky moderní doby.

Unikátní na celém nápadu je krom samotné myšlenky i využití 3D tisku pro výrobu jednotlivých dílů.

Ptáte se proč?

Jedna z výhod 3D tisku je totiž možnost přizpůsobit vozítko přímo podle druhu handicapu zvířete a individuálních přání zákazníka, což dělá z AniGo neskutečně univerzální a flexibilní nástroj. Tiskárny tohoto typu se navíc snadno ovládají, a tak se dá produkt v případě drobných vývojových nedostatků relativně rychle upravit. Za necelé dvě hodiny tak lze celkem snadno vyrobit jeden invalidní vozík na míru svému zvířecímu uživateli. Krom sedla pro upevnění postižených končetin a pneumatik z kaučuku je tak celý vozíček vyrobený pomocí 3D tisku. Mělo by se jednat o jediný komerčně prodávaný invalidní vozíček pro zvířata u nás i ve světě, který je tištěn na 3D tiskárně.

V současné době vývojový tým pracuje převážně na verzi, která je určená pouze pro postižení zadních končetin. V následujících několika měsících by se však projekt AniGo měl „rozmnožit“ i o další varianty.

Cena vozíčku v základní variantě se pohybuje okolo 12 000 korun. To, kolik nakonec zaplatíte, se totiž odvíjí od velikosti vašeho mazlíčka a samozřejmě také záleží na druhu materiálu, který bude na výrobu použitý. Invalidní vozíček AniGo se většinou vyrábí z plastu, který má nealergické účinky. Pokud však chcete pro svého zvířecího miláčka něco extra, v případě zájmu můžete tuto „drobnost“ upgradovat a zvolit variantu z odolných uhlíkových vláken.

Záměrem bylo vytvořit spolehlivý a designově inovativní produkt, který by byl lehký, snadno složitelný a přitom pevný… Vypadá to tedy, že tým z AnyoneGo zvládl tuto výzvu na jedničku. V projektu AniGo tak dokázali jeho členové spojit moderní technologie se silnou empatií k těm, kteří si o pomoc nedokáží říct sami. A za to si zaslouží obdiv.

vozicek-960x500 (1)

Zdroje:

http://www.anyonego.cz/

 

Zdroj: http://starty.cz/clanky/projekty/cesky-startup-anyonego-pomaha-handicapovanym-zviratum-znovu-chodit-diky-3d-tisku/

O autorovi

Zajímavé články

daryJVN5

Hmotné dary JVN

Víme, že je stále něco potřeba. Připravili jsme tedy dva plné boxy užitečných věcí pro Jezevčíky v nouzi.

cat-and-dog-eating

Nadváha, obezita a nutriční poruchy

Nadváha až obezita je charakterizována zvýšeným podílem tělesného tuku. Už samotná nadváha představuje nepříznivý faktor ovlivňující zdraví a život našich zvířecích přátel, proto bychom nad tímto problémem neměli jen tak mávnout rukou.

dívka a pes

Pejsek za vysvědčení? Jedině z útulku!

Je zvíře vhodným dárkem za vysvědčení? O tom si můžeme povídat celé hodiny, a taky si o tom povídat budeme, ale jinde. Ale co když jste už všechno odpovědně zvážili, promysleli, prodiskutovali s rodinou? Co když opravdu víte, že na zvíře budete mít čas i po prázdninách? Proč by si opravdu zodpovědný budoucí majitel nemohl dopřát společníka zrovna na letní procházky?

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru