Bezmála tisícovka buldoků na jednom místě vytvořila světový rekord

Mexico City ožilo anglickými buldoky. Celkem se zde sešlo 951 psů tohoto plemene a byl tak vytvořen nový světový rekord. Majitelé pejsků se snažili přiblížit lidem toto přátelské plemeno.

Mexico City a angličtí buldoci

“Měli jsme tu více než 951 účastníků se svými psy. Abychom mohli požádat o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, museli jsme zkontrolovat, že jsou to opravdu angličtí buldoci a že jsou starší než jeden rok,“ vysvětloval organizátor akce Erick Hernandez.

„Je to neuvěřitelné a laskavé plemeno. Mnoho lidí si myslí, že jsou agresivní, ale pravdou je, že jsou velmi ušlechtilí a něžní,“ tvrdí majitelka buldoka Ana Belen Noriega. Tak obrovský průvod psů Mexico City ještě nezažilo. O buldocích se často tvrdí, že se jedná o těžko zvladatelné a agresivní plemeno. Všichni majitelé těchto pejsků si ovšem myslí opak a snaží se veřejnosti ukázat, že kdo jednou pozná buldočí povahu, nebude chtít jiné plemeno. Poskytují svým čtyřnohým kamarádům maximální péči.

Poznejte buldočky i vy! Pokud přemýšlíte o pořízení tohoto skvělého plemene, adoptujte pejska z organizace Buldočí naděje. Specializují se na pejsky buldočích plemen a věříme, že si mezi jejich svěřenci svého miláčka vyberete. Více o organizaci zde.

Podívejte se na video z akce:

 

Zdroj: Hobby.idnes.cz

O autorovi

Zajímavé články

Psí hvězda na semináři VFU Brno 24. září 2016

V sobotu 24.9 2016 se část týmu Psí hvězdy zúčastnila odborného semináře pořádaného MVDr. Jiřím Žákem na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně.

Rekord v počtu borderek na jednom místě

O víkendu 3.-5. června 2016 se při Mistrovství ČR border colií v agility se mimo závodění sešli všichni majitelé border colií a pokusili se o společný rekord – nejvíce psů tohoto plemena na jednom místě. Rekord je překonán!

Hurá na Herolfest s Psí hvězdou!

Již tento víkend 24.-25.9 2016 proběhne v Herolticích nedaleko Brna akce s názvem Herolfest, na které nemůžeme chybět.

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru