Bezmála tisícovka buldoků na jednom místě vytvořila světový rekord

Mexico City ožilo anglickými buldoky. Celkem se zde sešlo 951 psů tohoto plemene a byl tak vytvořen nový světový rekord. Majitelé pejsků se snažili přiblížit lidem toto přátelské plemeno.

Mexico City a angličtí buldoci

“Měli jsme tu více než 951 účastníků se svými psy. Abychom mohli požádat o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, museli jsme zkontrolovat, že jsou to opravdu angličtí buldoci a že jsou starší než jeden rok,“ vysvětloval organizátor akce Erick Hernandez.

„Je to neuvěřitelné a laskavé plemeno. Mnoho lidí si myslí, že jsou agresivní, ale pravdou je, že jsou velmi ušlechtilí a něžní,“ tvrdí majitelka buldoka Ana Belen Noriega. Tak obrovský průvod psů Mexico City ještě nezažilo. O buldocích se často tvrdí, že se jedná o těžko zvladatelné a agresivní plemeno. Všichni majitelé těchto pejsků si ovšem myslí opak a snaží se veřejnosti ukázat, že kdo jednou pozná buldočí povahu, nebude chtít jiné plemeno. Poskytují svým čtyřnohým kamarádům maximální péči.

Poznejte buldočky i vy! Pokud přemýšlíte o pořízení tohoto skvělého plemene, adoptujte pejska z organizace Buldočí naděje. Specializují se na pejsky buldočích plemen a věříme, že si mezi jejich svěřenci svého miláčka vyberete. Více o organizaci zde.

Podívejte se na video z akce:

 

Zdroj: Hobby.idnes.cz

O autorovi

Zajímavé články

6. ročník Memoriálu Ivo Hermana v Kuřimi 2016

Dne 8. Října 2016 se konal v Kuřimi závod v poslušnosti a obraně, který se započítává do jihomoravské ligy. Závod probíhal v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO1 a IPO3.

Brněnské psí dny 2016

Víkend plný zábavy pro pejsky a jejich páníčky. Ve dnech 16. a 17. července 2016 se v areálu u Brněnského Antroposu uskutečnil šestý ročník oblíbené akce.

Torze žaludku, nečekejte, jednejte!

Torze žaludku je největší strašák majitelů psů větších plemen. Věřím, že jste už o tomhle život ohrožujícím stavu minimálně slyšeli. Znáte všechny příznaky? Dokázali by jste je rychle rozeznat u svého pejska?

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru