Čerstvě z Kanady – stříbro a bronz v našich barvách!

Přinášíme vám aktuální novinky od našeho týmu na MS v Kanadě. Tréninky proběhly bez problémů a naši závodníci vyrazili do ostrého boje. Ukázali se jako skvělý tým a nechali za sebou i favority závodu!

fitmin-tym-kanada-fotogalerie3První závody jsou za námi, první dvě medaile na krku. Jirka a jeho smečka vybojovali v závodě na etapy stříbro, Michal s Kvapem skončili po včerejším závodě na 14 km bronzoví. A Míša s Emanem? Ti nechali 22 svých protivníků za sebou a dostali se na sedmou příčku. Tréninky v kanadských údolích se prostě vyplatily.

Jen o kousek
„Krotitel“ Jirka a jeho čtyřspřeží dojeli v první etapě jako třetí, dneska však výrazně zabodovali a vyšvihli se na druhou příčku. Stříbro jim patří opravdu zaslouženě, vítěz celého závodu totiž dojel o pouhých patnáct setin sekundy dřív.

A co na to Michal?
Michal se svým výsledkem spokojený není, i když se dostal mezi první trojici. Už včera ve vlogu odhalil, že úprava tratě nebyla přesně podle jeho gusta, a to se projevilo i při závodě.

Navíc prý udělal chybu, že Kvapovi nasadil boty. „Oproti ostatním závodníkům, kteří psy nenabotičkovali, má Kvap packy v pořádku. Zato se mu to ale při běhu víc smekalo.“

Spokojenost i bez medaile
Míša, i když na medailovou příčku nedosáhla, je se závodem spokojená. „Závod byl krásný, s Emánkem jsme si to užili! Děkujeme za držení palců, ještě nás čeká kombinace a štafeta.“

Čeká je pořádná jízda
Michala s Jirkou toho ale čeká ještě o něco víc. Zítra totiž startuje první etapa skijöringu, na kterou už Michal ladí formu, a hned další den pak kombinace. Jirkovi psi budou mít sice den pauzu, ale závod s hromadným startem na 8 km je nemine. Doufáme, že medaile budou jen a jen přibývat a zlato na sebe nenechá dlouho čekat!

O autorovi

Zajímavé články

Balíček pomoci pro Útulek v Táboře

Posíláme pomoc kam jen to jde. A jsme za to neskutečně rádi, navíc když se k nám přidáte i vy. Dnes vám přinášíme informaci o pomoci pro skvělou partu lidí, kteří dělají pro pejsky maximum. Na konci roku 2016 jsme odeslali balíček pomoci Útulku v Táboře a věříme, že pejskům udělal radost.

Jaro je tady, sportujte se svým psím parťákem!

Zima je na dobro pryč a nás čeká už jen teplejší a radostnější počasí. Máme pro vás tip na tři sporty se psem, které si budete užívat oba dva.

2. kolo jihomoravské ligy ve Zbraslavi

Dne 5. listopadu 2016 jsem se se svým psem Coudym z Kralické tiskárny zúčastnil druhého kola jihomoravské ligy ve Zbraslavi. Závod začal zhruba v 9 hodin a probíhal ve čtyřech kategoriích. Celkem se ho zúčastnilo dvacet psů.