Češi patří mezi světovou špičku ve sportu se psem. Domů putoval i mistrovský titul

Sporty se psy u nás mají silné kořeny a ve světové špičce se rozhodně neztratíme. Do německého Halle se na konci dubna vydala dvanáctičlenná výprava. Z mistrovství světa belgických ovčáků dovezli zlato a stříbro v canicrossu a bronz v kategorii bikejoringu.

BMA6b3e00_fmbb_capkova (1)Musí vás to hlavně bavit!

„Když rádi pracujete se psy a zároveň i běháte, je tento sport jen logickým vyústěním,“ popisuje světová šampionka Marcela Čápková princip canicrossu, který už je u nás tak rozšířený, že na skupinky nadšenců a pravidelné tréninky můžete narazit skoro v každém městě. Základem je, aby to oba dva bavilo. Pes, který nemá z běhu radost nikdy nepodá takové výkony.

Stačí vám k tomu minimální vybavení

Canicross je velmi populární také díky jeho dostupnosti. Začít můžete pomalu svižnými procházkami a postupně zlepšovat svoji kondici i svého psa. Provozovat ho můžete kdekoli, s ohledem na povrch, po kterém pes běží. Stačí vám postroj, sedák, vodítko a kvalitní boty a můžete vyběhnout. Se psem dosáhnete vyšší rychlosti a uběhnete víc, než bez něj.

S jakým psem je nejlepší běhat?

Podle Marcely Čápkové není nutné mít pro běhání speciální plemeno psa. Většina psů běhá ráda, a to i menší plemena, takže stačí k běhu pro radost přizvat i psa. Běhat lze s každým psem, ale na vrcholové soutěže už si většina lidí pořizuje speciálně vyšlechtěná plemena, která jsou vhodná zápřahové sporty.

Více o sportech se psy se dozvíte v našem článku.

Zdroj: Hobby iDnes.cz

O autorovi

Zajímavé články

Pomoc pejskům z množírny v Kojetíně

Množírny jsou třetím nejvýnosnějším byznysem nejen u nás, ale na celém světě. Nejhůře jsou na tom ale samotná zvířata, která jsou pro takové majitele pouze strojem na rození mláďat. Před čtyřicet takových pejsků se povedlo organizaci Russell Rescue zachránit.

Převoz Igorka do dočasné péče

V pátek 29. června 2016 jsme zajistili převoz Jezevčíkům v nouzi jezevčíka Igorka.

Broumov – květnová vlna pomoci

S útulkem v Broumově začala naše spolupráce vlastně úplně náhodou. Při lednové sbírce textilu jsme jim chtěli odeslat vlnu pomoci. Setkali jsme se s tak milým a vřelým přístupem, že jsme jim deky a přikrývky poslali hned několikrát. Od té doby jsme s nimi v kontaktu a pomáháme jim dále společně s vámi.

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru