Češi patří mezi světovou špičku ve sportu se psem. Domů putoval i mistrovský titul

Sporty se psy u nás mají silné kořeny a ve světové špičce se rozhodně neztratíme. Do německého Halle se na konci dubna vydala dvanáctičlenná výprava. Z mistrovství světa belgických ovčáků dovezli zlato a stříbro v canicrossu a bronz v kategorii bikejoringu.

BMA6b3e00_fmbb_capkova (1)Musí vás to hlavně bavit!

„Když rádi pracujete se psy a zároveň i běháte, je tento sport jen logickým vyústěním,“ popisuje světová šampionka Marcela Čápková princip canicrossu, který už je u nás tak rozšířený, že na skupinky nadšenců a pravidelné tréninky můžete narazit skoro v každém městě. Základem je, aby to oba dva bavilo. Pes, který nemá z běhu radost nikdy nepodá takové výkony.

Stačí vám k tomu minimální vybavení

Canicross je velmi populární také díky jeho dostupnosti. Začít můžete pomalu svižnými procházkami a postupně zlepšovat svoji kondici i svého psa. Provozovat ho můžete kdekoli, s ohledem na povrch, po kterém pes běží. Stačí vám postroj, sedák, vodítko a kvalitní boty a můžete vyběhnout. Se psem dosáhnete vyšší rychlosti a uběhnete víc, než bez něj.

S jakým psem je nejlepší běhat?

Podle Marcely Čápkové není nutné mít pro běhání speciální plemeno psa. Většina psů běhá ráda, a to i menší plemena, takže stačí k běhu pro radost přizvat i psa. Běhat lze s každým psem, ale na vrcholové soutěže už si většina lidí pořizuje speciálně vyšlechtěná plemena, která jsou vhodná zápřahové sporty.

Více o sportech se psy se dozvíte v našem článku.

Zdroj: Hobby iDnes.cz

O autorovi

Zajímavé články

Co dělat, když se Vám ztratí psí kamarád?

Stát se to může každému z nás. Stačí chvilka nepozornosti a pejsek se ztratí. Co dělat, když nikde není? Zachovejte chladnou hlavu a jednejte. Pejska je potřeba najít co možná nejdříve.

Broumov – květnová vlna pomoci

S útulkem v Broumově začala naše spolupráce vlastně úplně náhodou. Při lednové sbírce textilu jsme jim chtěli odeslat vlnu pomoci. Setkali jsme se s tak milým a vřelým přístupem, že jsme jim deky a přikrývky poslali hned několikrát. Od té doby jsme s nimi v kontaktu a pomáháme jim dále společně s vámi.

Agility – překážková dráha pro nejrychlejší

Agility je parkurový běh pro psy a jejich majitele a je odvozen od koňského parkurového skákání. Vášeň pro běh a nadšení pro sport spojují majitele všech ras pejsků.

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru