Najít znovu chuť a radost do života

Jmenuji se Amy a jsem na světe teprve pár měsíců. Pro mě je to ale jako věčnost. Všechno mě bolí a nemůžu se moc hýbat. Jeden den je jako druhý, moc tomu nerozumím. A nejvíc se bojím, že to bude ještě horší. Přijde mi, že mě nemá rád…

Příběh jedné psí slečny

Malá Amy je fenečka křížence, která se narodila 16. prosince 2016. Od malička žila u svého pána, který se o ni nezvládl starat a předal ji tak své známé. Ta zjistila, že maličká Amy není úplně v pořádku a poprosila o pomoc na sociálních sítích. Paní Irena Kešelová fenku odvezla na veterinární kliniku a začala rychle situaci řešit.

Vysoký stupeň zanedbání a týrání 17218444_1886164961661906_3921257009175544476_o

“Amy je narozená 16.12.2016 a již v jejím útlém věku má několik těžkých zlomenin. Přední pravá nožička – komplikovaná zlomenina lokte a předloktí. Zadní pravá nožička – zlomenina stehenní kosti,” uvedlo sdružení Pes nejvěrnější přítel člověka na sociální síti.
“Některé zlomeniny jsou staršího data a nevíme zda bud
e možnost vše operativně spravit. Amy je apatická a musela si vytrpět neuvěřitelné bolesti. Dále má otok jednoho oka. Vnitřní zranění zatím zjištěny nebyli. Dostala injekci proti bolesti a ATB. Amy zůstala v domácí péči ošetřující lékařky MVDr. Ladislava Mečířová veterinární kliniky v Plzni,” pokračují v příběhu dále. 

Kauza napříč médii

O Amy natočila několik reportáží televize Prima a další televizní stanice. Její příběh zvedl velkou vlnu reakcí a emocí po celé republice. Aktuálně má již první operaci za sebou a je v maximálním klidovém režimu u své opatrovnice. K celé kauze se vyjádřil i bývalý majitel fenky, který tvrdí, že malou fenku srazilo před nedávnem auto. Veterinární lékař již při prvním vyšetření fenky ovšem zlomeniny diagnostikoval jako různého stáří a tedy příběh bývalého majitele je více než sporný. Pokud se prokáže, že Amy týral, hrozí mu až tři roky vězení.

Sledujte s námi příběh fenečky dál v události na sociální síti.

Pokud chcete podpořit léčbu Amy, příspěvky zasílejte na náš transparentní účet 222 666 000/ 2010 s popisem platby AMY
Údaje pro paltby ze zahraničí
IBAN: CZ8720100000000222666000
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Psí hvězda věnovala Amy 1 000,- Kč na pokrytí operace. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Lékařská zpráva

17202868_1886077935003942_2056253626339581150_nMajitel: Pes nejvěrnější přítel z.s.
Pacient: Amy, pes, samice, kříženec, 2,5měsíce

Anamnéza:
Fraktura laterálního kondylu humer dx., fraktura femuru dx..
Pravá hrudní končetina, krepitace v lokti, pravá pánevní s výrazným svalkem, nohu zatěžuje.

Terapie:
Hrudní končetina: fixace laterálního kondylu humeru 2x Kirschner drát. Transkondylárně a intramedulárně. Rozsah pohybu hrudní končetiny omezen minimálně.

Pánevní končetina:
obtížné rozvolnění výrazného svalku, kontraktura stehennách svalů cca 4cm. Okraje lomu již lyzované, nemožnost dobré repozice. Fixace 2x Kirschner drát, vyvedené v trochanter major a zahnuty.
Stabilita a osa končetiny post op. dobrá.

Prognóza:
Vzhledem ke kloubní fraktuře na pravé hrudní končetině opatrná.
Pánevní končetina velmi opatrná z důvodů stáří fraktury a již utvořeným změnám.

Léky:
Anestetika (Sedalin, Torbugesic, Atipam, O2, izofluran) Antibiotika (Synulox, Clindamycin), NSAID (Ketofen, Tramal, Canidryl )

Stritkní klidový režim (klec)! Kontrola za 10 dní na stehy. Kontrolní RTG za 3 týdny.
Implantáty se musejí vyndat dle prohojování kostí.

V Plzni dne 8.3. 2017
MVDr. Ondřej Hošek

O autorovi

Vanda Nováková

Vanda Nováková

Zajímavé články

Život psích bezdomovců na Srí Lance

Život na Srí Lance je krásný, ale tato exotické země je také plná chudoby. Jak se žije opuštěným psům a kočkám na druhé části zeměkoule zjišťovala naše redaktorka Veronika Albrechtová.

Bígl

Je lovecké plemeno menšího vzrůstu a hnědobílé barvy vhodné do rodin i na jakékoliv sporty. Je těžké ho vychovat, protože má na všechno svoji hlavu. Temperamentní pejsek, který potřebuje pohyb a pevnou ruku.

Jak správně odčervovat?

Pravidelné odčervování patří spolu s vakcinací a opatřením proti vnějším parazitům mezi základní preventivní péči u našich mazlíčků.

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru