ZASTAVME UTRPENÍ z.s.

Naše sdružení bylo oficiálně založeno dne 13.4.2011, avšak práce na o.s. započala již v roce 2010 s nadějí, že bude snadnější oslovit veřejnost a šířit osvětu na pomoc zvířatům v nouzi. Jako mnoho jiných sdružení i naše o.s. vzniklo z  popudu nad neskutečně krutým a nelidským zacházením s živými tvory, které se rok od roku stupňuje.

,,Člověk chybuje a ubližuje… a jen člověk může napravit a zachránit.“

Několik vět od zakladatelek

Už je to asi 18 let co jsem oslovila jednoho pána s prosbou o podpis na petici proti týrání zvířat …ne jen, že odmítl podepsat se slovy: ,,Lidé už jsou takoví, berou zvířata jako věc a vy to nezměníte“. Ale také se mě zeptal, jestli si uvědomuji, že jsem v té menšině lidí, která bojuje proti druhé straně, která je v převaze a jestli mi nevadí, že na nás mohou někteří lidé pohlížet jako na blázny, kteří bojují s větrnými mlýny.

Prý pro mě není dobré vybočovat z davu. Tak jsem se ho zeptala, jestli by dělal špatné věci
proti své vůli a svědomí jen proto, že ostatní v tom davu to tak dělají také..
Neodpověděl a odešel…

A já si už tenkrát uvědomila a řekla, že nechci být jako on, nebo lidé jemu podobní, kteří se dávno smířili s tím, že přihlížet utrpení nevinných a bezbranných tvorů je normální a lidské…

Raději budu prohlášena za největšího blázna světa, pokud budu ráno vstávat s čistým svědomím a vědomím, že další němá tvář prožila noc v bezpečí, bez pocitu hladu, zimy, bolesti nebo strachu, jen díky mně, nebo bláznům stejným jako jsem já…

Čím více krutých případů mnou otřáslo, tím větší je má motivace dělat něco, čím bych mohla tuto smutnou skutečnost změnit.

Vím, že nemůžeme zachránit všechna zvířata, ale záchrana byť jen jediného tvora, nebo naděje na zlepšení podmínek života a lepší zacházení s ostatními zvířaty je pro nás důkaz i motivace, že naše úsilí nebylo zbytečné.
Protože každý život má smysl..

Larisa Zankerová- předsedkyně spolku Z.U

Chcete -li našemu spolku finančně pomoci použijte číslo běžného účtu pro dárce, kteří chtějí zůstat anonymní: Fio banka – 2700278459 / 2010 nebo číslo transparentního účtu: Fio banka- 2501307114/ 2010.

Děkujeme.

SPOLEK ZASTAVME UTRPENÍ z.s.

tel: 604 310 280

e-mail: OSZASTAVMEUTRPENI.info@seznam.cz

FB: Zastavme utrpení 

 

Sadova 67, Křelov okr. Olomouc, 78336
ZASTAVME UTRPENÍ z.s.
ZASTAVME UTRPENÍ z.s.
ZASTAVME UTRPENÍ z.s.

Pomáháte s námi nákupem
na našem E-shopu.

Odznak kvido
Nahoru